Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul vrea sa imi interzica prin instanta sa mai ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul vrea sa imi interzica prin instanta sa mai utilizez calea ...

Vecinul vrea sa imi interzica prin instanta sa mai utilizez calea de acces catre terenul meu unde am deschisa o societate.comerciala, calea de acces este un drum privat proprietatea lui, asupra caruia nu am servitute doar o intelegere verbala cu acesta (recunoaste in declaratii ca am avut intelegere verbala) dar totusi acum vrea sa ne revoce dreptul de a mai utiliza drumul pt livrare (detin firma de catering) doar din rautate. Cum il oblig in instanta sa imi dea acordul sa folosesc drumul daca nu am nici un act scris, decat acordul pt functionarea societatii nu si pt utilizarea drumului, la momentul respectiv nu credeam ca ar fi nevoie sa mentionez in acordul pt functionare si faptul ca vom utiliza drumul, fapt ce se stia de catre toti vecini. Multumesc!
Buna ziua,
Trebuie sa obtineti o hotarare judecatoreasca privind stabilirea servitutii.
Contactati un avocat care sa se ocupe de toate demersurile prealabile cat si de obtinerea hotararii judecatoresti.
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat