avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 977 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... De ce nu am dreptul la o copie dupa lucrarea copilului ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

De ce nu am dreptul la o copie dupa lucrarea copilului de la ...

De ce nu am dreptul la o copie dupa lucrarea copilului de la examenul de Evaluare Nationala?
Cum poti lua decizia de a face sau nu contestatie daca nu poti vedea mai intai lucrarea?
Cum poti fi pus sa semnezi inainte de contestatie ca iti asumi o nota mai mica fara sa vezi lucrarea copilului?
De ce nu ai dreptul de a cere o justificare atunci cand a doua nota scade foarte mult fata de cea initiala?
De ce poti vedea lucrare doar dupa ce jocurile sunt facute?
De ce chiar si dupa aceea,cand in sfarsit ai singurul drept de a o vedea pusa scanata pe un televizor nu poti nici macar sa iei notite,ce sa mai spunem de poze?
De ce inainte de a putea vedea lucrarea esti supus unui alt abuz,acela de a semna o declaratie ca vizualizare lucrarii nu mai poate duce la modificarea notei finale?
O lipsa totala de transparenta si o incalcare grava a drepturilor.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Se poate obtine instanta o reexpertizare a lucrarii atunci cand exista diferenta mare intre cele 2 note?

Alte discuții în legătură

Evaluare nationala pentru elevii clasei a viii-a ciprian10x ciprian10x Buna ziua , ieri s-au postat rezultatele evaluarii nationale ,cand m-am uitat pe geamul scolii am vazut listele cu toti elevii si notele lor,iar eu am observat ... (vezi toată discuția)
Nota purtare elev. paulionstoica paulionstoica Se poate scadea nota la purtare unui elev de clasa a-V-a, fara a se instiinta in scris parintii acestuia, inainte de a se trece direct la acest eveniment? (vezi toată discuția)
Media la purtare si admiterea la scolile de politie. RobertChristian RobertChristian Buna ziua, as vrea sa particip la concursul de admitere desfasurat de scoala de agenti de politie. Problema mea este ca din cauza absentelor media mea la ... (vezi toată discuția)