avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... caen 4791, pot face personal livrarea produselor?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

caen 4791, pot face personal livrarea produselor?

Sunt PFA. Pentru cod caen 4791 pot face livrarea personală a produselor către clienții din orașul meu? Am ales că nu am activitate la sediu și nu dorește nimeni să plătească curier fiind din oraș. In momentul livrării, este suficient să îi înmânez factura și să îmi vireze banii prin internet banking? Nu folosesc casa de marcat.

Alte discuții în legătură

2 nelamuriri Victorius Victorius Buna seara Doresc sa infiintez o firma cu activitate principala 4791 (magazin online) si cu cateva activitati secundare. Voi livra produsele comandate pe ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pfa adda1592 adda1592 Buna ziua, am un PFA cod caen 4791. Am urmatoarele intrebari : 1 - e necesara emiterea facturi pentru orice comanda? ce documente inregistrez in ... (vezi toată discuția)
Necesara casa de marcat? Tudor.M Tudor.M Buna ziua, Sunt nou pe forum si am cateva nelamuriri pentru care va cer ajutorul. Am deschis de curand un P.F.A cod caen 4791 (comercializez suplimente ... (vezi toată discuția)