Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune. Am făcut succesiune după soția tatălui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune. Am făcut succesiune după soția tatălui meu (am ...

Succesiune..am făcut succesiune după soția tatălui meu (am avut împuternicire) iar la suma de bani care a avut-o la banca notarul a împărțit 1/2 cu nepotul care avea testament de la mătușa lui .eu cred că e greșit ceva .tatăl meu trebuia să ia jumate partea lui și cealaltă jumate sa se împartă nu ?
Ati gasit ca sunt comuni?
Nu am găsit dar mi-au spus doi notari...sunteți singura care îmi spuneți că sunt bunuri proprii (după răspunsul care l-am primit de la d-voastră am fost azi la notar să mă informez