avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. \"Prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului ...

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului Antecontract de vanzare - cumparare , Partile declara ca au luat cunostinta si inteleg ca renunta la caracterul de arvuna al tuturor sumelor de bani achitate cu titlu de avans in baza acestui Antecontract de vanzare - cumparare" in cazul unui antecontract pt un imobil ,pt care s-a platit avans? multumesc
Cel mai recent răspuns: Cata84bv , utilizator 08:36, 11 Iulie 2022
Un raspuns va rog?

Cata84bv a scris:

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului Antecontract de vanzare - cumparare , Partile declara ca au luat cunostinta si inteleg ca renunta la caracterul de arvuna al tuturor sumelor de bani achitate cu titlu de avans in baza acestui Antecontract de vanzare - cumparare" in cazul unui antecontract pt un imobil ,pt care s-a platit avans? multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce înseamnă ,,declarația părților prin care se renunță la caracterul de arvună al tuturor sumelor de bani achitate cu titlul de avans''? Carolynn Carolynn Ce înseamnă declarația părților prin care se renunța la caracterul de arvună al tuturor sumelor de bani achitate cu titlul de avans (vezi toată discuția)
Plata dublei arvune paul_2008 paul_2008 Buna-ziua, In cazul in care am incheiat un antecontract, iar vanzatorul nu si-a respectat obligatia de a incheia actul notarial (vanzare-cumparare teren), eu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am facut un antecontract de vanzare cu un constructor ... GAlina2022 GAlina2022 Buna ziua, am facut un antecontract de vanzare cu un constructor pentru casa si teren si el a mai facut la cateva luni distanta acelasi antecontract pentru ... (vezi toată discuția)