Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. \"Prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului ...

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului Antecontract de vanzare - cumparare , Partile declara ca au luat cunostinta si inteleg ca renunta la caracterul de arvuna al tuturor sumelor de bani achitate cu titlu de avans in baza acestui Antecontract de vanzare - cumparare" in cazul unui antecontract pt un imobil ,pt care s-a platit avans? multumesc
Un raspuns va rog?

Cata84bv a scris:

Buna ziua.Imi puteti spune sensul clauzei. "Prin semnarea prezentului Antecontract de vanzare - cumparare , Partile declara ca au luat cunostinta si inteleg ca renunta la caracterul de arvuna al tuturor sumelor de bani achitate cu titlu de avans in baza acestui Antecontract de vanzare - cumparare" in cazul unui antecontract pt un imobil ,pt care s-a platit avans? multumesc