Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Referitor la declararea bunurilor cu risc fiscal ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Referitor la declararea bunurilor cu risc fiscal ridicat in sistemul ...

Referitor la declararea bunurilor cu risc fiscal ridicat in sistemul RO e-Transport, procedura vizeaza vehiculele de minimum 3.5 tone iar valoarea BRFR sa fie mai mare de 10000 lei si greutate mai mare de 500 de kg. La achizitii intracomunitare de materii prime (tesaturi, nasturi, ata, fermoare, etc), mostrele originale aferente comenzilor care urmeaza a fi executate de un operator ( in lohn), si a caror valoare nu ajung nici macar la suma de 1000 lei, trebuie declarate?
Daca nu au valoare de macar 10.000 lei si greutate macar 500 kg nu trebuie
Multumesc!