avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... COD CAEN pt admin/asistent personal pentru companie ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

COD CAEN pt admin/asistent personal pentru companie din UK

Buna ziua,

Doresc sa lucrez din Ro pentru o companie din UK pentru care am lucrat anterior, dar cand locuiam in Londra.

Am lucrat ca administrator/asistent personal timp de un an, iar acum voi face acelasi lucru, dar part time.

Intrebarea mea este ce Cod Caen ar fi potrivit, avand in vedere ca eu sunt licentiata in Comunicare si Relatii Publice? Oare pot deschide Pfa cu aceasta specializare?

De asemenea, in acest caz, ar trebui sa fie Pfa pe norma de venit sau sistem real? Ma gandesc ca banii de la companie vor transferati intr-un cont, lunar, in baza unei facturi.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 00:56, 18 Iulie 2022
este de preferat sa infiintati un srl. marea britanie nu mai este in UE.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxe pentru venit din strainatate fileralex fileralex Buna ziua, Momentan locuiesc in Londra si sunt angajat (prin contract de munca) al unei companii Britanice, in domeniu IT. Am convenit, de comun acord cu ... (vezi toată discuția)
Firma organizare evenimente uk iceraluk iceraluk Buna ziua, Daca am firma de organizare evenimente in UK (un LTD) si vreau sa fac un eveniment in Romania, imi trebuie sa deschid punct de lucru in RO sau ... (vezi toată discuția)
Lnfiintare firma cami19762003 cami19762003 Buna ziua as dori sa imi imifiintez o firma de prestari servicii de transport, deci de intermediere transport.nu stiu ce e mai bine sa infiintez, firma de ... (vezi toată discuția)