Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... COD CAEN pt admin/asistent personal pentru companie ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

COD CAEN pt admin/asistent personal pentru companie din UK

Buna ziua,

Doresc sa lucrez din Ro pentru o companie din UK pentru care am lucrat anterior, dar cand locuiam in Londra.

Am lucrat ca administrator/asistent personal timp de un an, iar acum voi face acelasi lucru, dar part time.

Intrebarea mea este ce Cod Caen ar fi potrivit, avand in vedere ca eu sunt licentiata in Comunicare si Relatii Publice? Oare pot deschide Pfa cu aceasta specializare?

De asemenea, in acest caz, ar trebui sa fie Pfa pe norma de venit sau sistem real? Ma gandesc ca banii de la companie vor transferati intr-un cont, lunar, in baza unei facturi.

Multumesc!
este de preferat sa infiintati un srl. marea britanie nu mai este in UE.