Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Dupa ce am solicitat un extras de carte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Dupa ce am solicitat un extras de carte funciara informativ ...

Buna ziua,
Dupa ce am solicitat un extras de carte funciara informativ am constatat ca s-a produs o eroare in denumirea strazii pe care se afla imobilul:
strada este Popa Nan, iar in inscris apare Popa Nann. Cum pot rezolva problema, unde trebuie sa ma adresez pentru a face rectificarea cuvenita?
Va multumesc
Buna ziua,
este o eroare materiala. Formulati o cerere catre Oficiul de cadastru sa o rectifice
Și cu ce va afectează mai exact?