Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am o speță care mie nu mi se pare în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am o speță care mie nu mi se pare în regulă. ...

Bună ziua! Am o speță care mie nu mi se pare în regulă. Varul meu lucrează la market Profi unde a vândut la aceeași persoana 10 pungi de zahăr, apoi persoana respectiva a venit și a mai luat 3 pungi. Managerul a spus ca a primit o amenda de 1200 lei din aceasta cauza pentru ca nu au voie sa dea mai mult de 10 pungi /persoana. Acum aceasta amenda îl forțează pe el sa o plătească ceea ce nu mi se pare în regulă. Vă rog să mă ajutați cu sfaturi! Mulțumesc anticipat!
Cineva minte, cert e ca nu varul are de platit.
De la cine s-a primit acea amenda știe varul dvs?