Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, in cazul casatoriei unei salariate, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, in cazul casatoriei unei salariate, schimbarea numelui ...

Buna ziua,
in cazul casatoriei unei salariate, schimbarea numelui in REVISAL se face pe baza certificatului de casatorie sau trebuie sa astept pana imi aduce cartea de identitate cu noul nume?
Stiu ca schimbarea numelui in Revisal se face in termen de 3 zile lucratoare de la data aparitiei modificarii.
Salariata a adus certificatul de casatorie, dar stim toti ca emiterea unei carti de identitate dureaza cel putin 2 saptamani.
Multumesc.
Se poate face si pe baza certificatului de casatorie...