avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Relații de muncă. Investiții publice.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Relații de muncă. Investiții publice.

Bună seara,

Mă aflu într-o situație în care nu știu cum aș putea să procedez și aș avea nevoie de îndrumare.
Activez în domeniul construcțiilor și am fost declarat ca personal cheie al unor investiții publice.
În perioada în care am fost angajat, societatea a eliberat diverse documente despre care nu aveam cunoștință, ce figurau a fi fost întocmite de către mine.
Ulterior demisiei, au fost predate în continuare documente în care eu figuram a face parte din colectivul de elaborare.
Deși am încetat colaborarea, societatea încă îmi folosește diplomele și recomandările în vederea participării la licitații.
Eu nu sunt de acord cu acest lucru și nu aș vrea sa figurez pe documente despre care nu am habar.
Există vreo modalitate prin care se pot împiedica aceste aspecte, cât și recurența în viitor a acestora?
Vă mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Modificari in situatia soldurilor de activ si pasiv nety36 nety36 Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o informatie privind modificarea unor date in situatia patrimoniala la o asociatie de proprietari .Mentionez ca activez ... (vezi toată discuția)
Accesare fonduri structurale vizante vizante intrucat detin o mica firma, care incearca cu greu sa supravietuiasca, si intentionez sa accesez fonduri structurale as dori sa stiu care din cursurile de mai ... (vezi toată discuția)
Documente necesare angajare Alex265 Alex265 Bună ziua. Am rugămintea să mă ajutați cu mai multe detalii legate de documentele pe care un angajator are dreptul dpdv legal să le solicite unui ... (vezi toată discuția)