Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu

Ce salariu se poate acorda unui consilier juridic angajat la o societate comerciala cu jumatate de norma ? Dar pentru norma intreaga?
salariul minim pe economie indexat cu 2 pentru studii superioare.
pentru un program de 4 ore/zi ... salariul minim 600 lei

pentru norma intreaga ... salariul minim 1200 lei
livia.mazare a scris:

salariul minim pe economie indexat cu 2 pentru studii superioare.

coeficientul 2 se aplica la salariul minim pe unitate

salarizarea se face in functie de conditiile minime de studii precizate in fisa postului !
:offtopic: Interventie moderator
Chiar este greu sa cititi un simplu mesaj ? .. era vorba despre un consilier juridic ... oare acesta poate avea alte studii decat superioare?

P.S.
Pe viitor am sa sterg toate mesajele care nu au nicio legatura cu subiectul topicului deschis ...:(
:offtopic:
art.40 ccmun
(2) Coeficienţii de salarizare de la alin. 1 se aplică la salariul minim negociat pe unitate