avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua eu am contractul de munca semnat pe 2750 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua eu am contractul de munca semnat pe 2750 brut dar la ...

Buna ziua eu am contractul de munca semnat pe 2750 brut dar la ANAF este înregistrat salariul meu că fond acum 5471 brut și primesc net 3200 de unde pot afla dacă cotizațiile făcute de angajator sunt pt suma de 5471 sau sunt făcute pt suma de 2750 pe contul de cnpp Ami apar orele lucrate lunar și salariul brut de 5471 asta însemna că pt suma aceasta se plătește de 5471?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 21:16, 30 Iulie 2022
Ați mai postat o întrebare de acest gen..
Da dar nu sunt lămurită cu exactitate nici acum.Am observat că acum mia mărit iar brutul de la 5128 la 5471.

Cornel Vasile a scris:

Ați mai postat o întrebare de acest gen..

Stat de plata semnați? Sau fluturași de salariu primiți?
Da semnez și pe fluturas la fel scrie cum este declarat la ANAF brutul 5471 și netul 3200

Cornel Vasile a scris:

Stat de plata semnați? Sau fluturași de salariu primiți?

Da semnez și pe fluturas la fel scrie cum este declarat la ANAF brutul 5471 și netul 3200

Cornel Vasile a scris:

Stat de plata semnați? Sau fluturași de salariu primiți?

Alte discuții în legătură

Am și eu o întrebare, am contract de munca pe perioada nedeterminata ... Motani Motani Am și eu o întrebare ,am contract de munca pe perioada nedeterminata ,contractul a fost semnat pe minimul pe economie 2750 dar la ANAF firma a declarat că ... (vezi toată discuția)
Act aditional - marire salar , neinregistrat in revisal, dar contabilul sustine ca s-au platit contributii la valoarea marita . BFlor BFlor Buna ziua, In cadrul firmei in care am lucrat mi s-a marit salariul brut , in 2012, de la 1200 la 1400 ron. Cel putin asa era trecut pe statul de plata pe ... (vezi toată discuția)
Micsorat salariu fara a fi anuntat geo86 geo86 Buna ziua, Sunt angajat la SC si in data de 1 dec. 2008 salariul brut a fost marit la 2523 lei. Pana in ziua de astazi eu am fost platit cu salariul net ... (vezi toată discuția)