Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua. Am o întrebare. In urma unei scandal cu ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua. Am o întrebare. In urma unei scandal cu soția aceasta ...

Buna ziua. Am o întrebare. In urma unei scandal cu soția aceasta a chemat poliția. Deși am recunoscut că am insultat-o s-a întocmit proces verbal și am fost amendat cu 200 lei (cu posibilitatea de a plăti 100 in 15 zile) pentru injurii. Unde anume se plătește amenda și în contul cui? Am întrebat pe polițist daca intra pe ghișeul.ro și habar nu avea. Mulțumesc.
In procesul.verbal de contravenție apare emitentul.,institutia care a intocmit PV,instanta unde se poate contesta etc.Mergeti la taxe si impozite locale si achitati acolo,pt a evita eventuale probleme ..cu ghiseul.ro.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Mă uitam acum pe PV și scrie sus IPJ Ilfov, PO Popești (bănuiesc că se referă la Poliția Popești Leordeni că acolo s-a întamplat incidentul). Pot contesta la judecătoria Cornetu (nu mă interesează sa contest). Deci...unde plătesc până la urmă? Că nu îmi e clar.
Unde va platiti impozitele!
O puteti face si pe ghiseul.ro
La posta nu am putut rezolva, pe ghișeul.ro nu a intrat nimic așa că am platit la CEC BANK.