Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitarea firmelor fără angajat din 2023?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitarea firmelor fără angajat din 2023?

Bună ziua,

Vreau să fiu sigur că am înțeles cum va fi cu impozitarea firmelor fără angajat din 2023.

La S.R.L.-urile care trec la impozit de 16% baza de calcul pentru plata CASS se va raporta la 6, 12 sau 24 de salarii, nu?

Mulțumesc!
george-neagu, moderator
plafonul de 6/128/24 salarii e la persoane fizice . Nu la SRL