avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Imi puteti spune va rog daca mai exista un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Imi puteti spune va rog daca mai exista un nivel de ...

Buna ziua!
Imi puteti spune va rog daca mai exista un nivel de studii necesar pentru fiecare ocupatie? Am observat ca au disparut clasificarile de pe rubinian.com si m-ar interesa daca acum pot angaja un casier care nu are studii medii (12 clase finalizate), spre exemplu.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:59, 4 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeți acest articol
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Respectarea nivelului de studii pentru incadrare cor gabrielaion gabrielaion Buna ziua, In Codul Ocupatiilor este specificat nivelul de studii pentru fiecare ocupatie. Ce inseamna \"studii medii\"? Scoala profesionala de 3 ani intra ... (vezi toată discuția)
Incadrare maj maj daca o persoana a absolvit 12 clase fara bacalaureat poate ocupa functia corespunzatoare cor 331305? Din ce am mai citit consider ca da ,dar nu sunt sigur (vezi toată discuția)
Buna ziua, se poate angaja o persoana ca "facturist", daca nu ... USPAl USPAl Buna ziua, Se poate angaja o persoana ca \"facturist\", daca nu are studiile liceale finalizate? Are o adeverinta eliberata, de la liceul unde urmeaza ... (vezi toată discuția)