Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.In cazul in care nu se pot da libere pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.In cazul in care nu se pot da libere pentru simbata ...

Buna ziua.In cazul in care nu se pot da libere pentru simbata si duminca lucrate se pot plati ca ore suplimentare?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu...Pentru munca desfasurata in zilele de repaus saptamanal , salariatii beneficiaza cumulativ de:
- un repaus saptamanal de 48 de ore consecutive acordat in alte zile stabilite prin contractul colectiv de munca aplicabil sau prin regulamentul intern.

- un spor la salariu stabilit prin contractul colectiv de munca sau, dupa caz, prin contractul individual de munca.