avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am și eu o întrebare dacă mă poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am și eu o întrebare dacă mă poate ajuta cineva, ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare dacă mă poate ajuta cineva, părinți noștri au decedat și eu cu fratele meu dorim sa dezbatem moștenirea, ambii suntem de acord cu acest lucru, as dori sa știu care sunt pașii și dacă știe cineva ce acte ar trebui sa avem ? Mulțumesc pentru atenție.
Cel mai recent răspuns: murika , utilizator 18:56, 6 August 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie act de deces? koko2010 koko2010 Cum se procedeaza in cazul dezbaterii unei succesiuni in urmatoarea situatie: persoana decedata era in varsta( in jur de 80 ani) si nu a avut copii sau frati. ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire de la bunici ma_ria ma_ria Buna seara, bunicii au murit, unul in 1992, celalalt in 2000 si nu s-a dezbatut mostenirea din varii motive. In prezent mai traiesc doi dintre cei 6 frati, ... (vezi toată discuția)
Succesiune + mostenire as1959 as1959 Sora mea a decedat anul trecut iar sotul ei a decedat in anul 1995. Succesiunea nu a fost dezbatuta. Sotul surorii mele are si el frati, parintii fiind ... (vezi toată discuția)