avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna ziua daca am deschis de curind un PFA si depun ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna ziua daca am deschis de curind un PFA si depun declaratia ...

Buna ziua
daca am deschis de curind un PFA si depun declaratia unica ,in cit timp devin asigurat la sanatate ?
Cel mai recent răspuns: crisrian , utilizator 18:41, 8 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
de la data depunerii declaratiei unice
MULTUMESC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum sunt asigurat acum dacă o sa plătesc doar în ianuarie anul viitor? dc.olaru dc.olaru Bună ziua, As dori sa știu cum este un pfa cu norma de venit asigurat la sănătate. Dacă eu plătesc dările 1 data pe an, sau trimestrial, le plătesc ... (vezi toată discuția)
Asigurarea de sanatate in neconcordanta cu platile neanu66 neanu66 Buna ziua activez ca si PFA cu norma fixa de venit in cuantumul de 22.800 ron (pentru 2018). Ca urmare a modificarilor fiscale de anul acesta si avand in ... (vezi toată discuția)
Coasigurat Alexandra Nico Alexandra Nico Buna ziua. Poate o persoana care este pensionara si asigurata in sistemul public de sanatate sa aiba o fiica (nu minora, dar care nu realizeaza venituri) ... (vezi toată discuția)