Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA, nu am depus declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA, nu am depus declaratia unica

Buna! Am un PFA din 2017 și nu am depus niciodată declarația unica. E posibil sa am amenzi de la ANAF? Nu am avut niciodata incasari.
alx197, utilizator
Obligatia de depunere declaratie este si daca nu se obtine venit. La venit obtinut se trece zero. Cand ajunge ANAF cu verificarile la firma dvs. poate sa apara si amenda contraventionala.