Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Marketing de afiliere
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Marketing de afiliere

Exista pe internet o procedura numita marketing de afiliere. Legislatia romaneasca prevede o asemenea activitate (prin care un afiliat gaseste clienti unui advertiser si acesta ii plateste un comision)?
E o activitate economica si care poate fi desfasurata sub forma unui PFA sau SRL .