avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Marketing de afiliere
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Marketing de afiliere

Exista pe internet o procedura numita marketing de afiliere. Legislatia romaneasca prevede o asemenea activitate (prin care un afiliat gaseste clienti unui advertiser si acesta ii plateste un comision)?
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 19:47, 8 August 2022
E o activitate economica si care poate fi desfasurata sub forma unui PFA sau SRL .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen marketing afiliat davidw davidw Buna ziua, Am in plan sa devin PFA si am nevoie de parerea dumneavoastra pentru alegerea codului CAEN. Activitatea principala va fi marketing-ul afiliat ... (vezi toată discuția)
Legislatia romaneasca permite desfasurarea marketingului de afiliere? ... Pixisoara Pixisoara Legislatia romaneasca permite desfasurarea marketingului de afiliere? Eu as fi advertiser. Ce trebuie sa am in vedere? (vezi toată discuția)
Doresc sa fac o activitate online prin afiliere. Every Every Doresc sa fac o activitate online prin afiliere, sa promovez diferite aplicații, sa înscriu referali în aplicați prin intermediul unui site. CE cod CAEN ... (vezi toată discuția)