Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua! În urma unei căzături din neglijenţa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua! În urma unei căzături din neglijenţa autorităților( ...

Bună ziua! În urma unei căzături din neglijenţa autorităților( mergeam cu bicicleta și am căzut din cauza unei guri de canal care nu era acoperită cu capac și nici semnalizată sau marcată) am suferit două intervenții chirurgicale la gleznă (am și tijă) de atunci îmi este foarte greu. Au trecut șapte luni de atunci . Am cheltuit cam 7.000-8.000 de lei . Pe cine trebuie să dau in judecată și dacă fac asta pot să recuperez banii cheltuiți? Sau nu se mai poate face nimic?
Dati în judecată pe cei responsabili.
Firma care se ocupa de lucrare.
Puteti da in judecata administratorul drumului, daca spuneti ca lipsea doar capacul, fara alte avertizari. Asta inseamna ca nu era nici o lucrare in zona. Angajati-va avocat.
Aveti sanse mari va trebui facuta dovada modului si a locului in care s a petrecut accidentul,pt prejudiciu aveti actele medicale.Este o actiune clasică in raspundere civila delictuala..Am avut n astfel de cauze de.la copaci cazuti,zăpada cazuta,masini avariate in gropi toate au aceleasi.principiu.mai dificil este pana va lamuriti cu cine va judecati..Contactati un av..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat