Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate realiza transferul din învățământ în ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate realiza transferul din învățământ în cadrul primăriei ...

Se poate realiza transferul din învățământ în cadrul primăriei fără acordul șefului cedant, in situația în care nu există înlocuitor. Dacă da există un termen de preaviz ca în cazul demisiei ??
Nu se poate transfer din invatamant in primărie, decât daca se realizeaza de pe un post similar sau echivalent.
Cornel Vasile, Consilier juridic