Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este legal sa fii data afara din casa de sot, copil si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este legal sa fii data afara din casa de sot, copil si cumnata?

Buna seara, este legal ca sotul impreuna cu copilul si cumnata sa dea afara din casa pe sotia acestuia? Locuinta fiind impartita la 3 persoane (sot, sotie si cumnata, respectiv sora sotului). Sotiei cerandu-se de catre copilul acesteai cheile de la casa si aruncata spre sora ei care o tine in casa de 2 saptamnii deoarece sotul si copilul acesteai nu vor sa o mai primeasca acasa chiar indepartand-o de fata acesteia care este minora. Ce ar trebui sa faca sotia? Trebuie mers la politie?
Nu prea se intelege textul, lamuriti la politie.
A cui e casa si cine a impartit-o in 3?
gi-jane2, moderator