Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cainele vecinului care sta cu usa deschisa ma latra ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cainele vecinului care sta cu usa deschisa ma latra constant

Buna ziua,

Vecinul meu de la parter tine usa deschisa la apartment. Asta nu ar fi o problema daca nu ar fi la 30cm de lift si ar avea un caine care ma latra de fiecare data cand folosesc liftul. Am chemat politia si mi-au spus ca nu au cum sa il forteze sa isi inchida usa.
Eu acum caut, dar poate stiti dumneavoastra deja daca nu exista un temei legal care sa spuna ca daca faptul ca el tine usa deschisa si cainele latrand, se considera ca ceva de pe proprietatea lui provoaca riscuri oamenilor din exteriorul apartamentului.

Multumesc!
e o idee, multumesc!