Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Va rog sa ma ajutați cu un răspuns legat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Va rog sa ma ajutați cu un răspuns legat de un ...

Bună ziua.
Va rog sa ma ajutați cu un răspuns legat de un litigiu în caz de mostenire!

Dacă unul dintre copii a decedat înaintea părinților, iar acesta nu are urmași. Ce drepturi are soția acestuia la masa succesorală în cazul decesului socrilor?
Mulțumesc!
niciun drept, nu isi mosteneste socrii
Are drept doar la moștenirea după soțul decedat.