Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.Va rog sa ma indrumati ce se poate face in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.Va rog sa ma indrumati ce se poate face in urmatoarea ...

Buna seara.Va rog sa ma indrumati ce se poate face in urmatoarea situatie:
in 2005 am semnat un antecontract de vanzare -cumparare pentru terenuri extravilane.nici pana acum acest document nu a fost finalizat.Vanzatorul gaseste motive .Eu cum pot sa aflu daca aceste terenuri mai sant in posesia lui sau ce trebuie sa fac ca sa finalizeze acest document?I-am platit suma totala.VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Trebuie să verificați clauzele contractului și apoi, dacă mai sunteți în termen, să-l notificați să se prezinte pentru autentificarea actului. De șa încheierea antecontractului ați încheiat vreun act adițional pentru prelungirea termenului de încheiere a contractului de vânzare-cumpărare ?
De 11 ani nu a mai fost reinoit.

Adrian ALBU a scris:

Trebuie să verificați clauzele contractului și apoi, dacă mai sunteți în termen, să-l notificați să se prezinte pentru autentificarea actului. De șa încheierea antecontractului ați încheiat vreun act adițional pentru prelungirea termenului de încheiere a contractului de vânzare-cumpărare ?

Oare pot sa reinoiesc antecontractul acum?
S a facut predarea terenurilor,aveti macar posesia asupra lor.?