Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Avem un titlu de proprietate cu 4 parcele teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Avem un titlu de proprietate cu 4 parcele teren extravilan și ...

Avem un titlu de proprietate cu 4 parcele teren extravilan și 3 parcele intravilan.Suntem 3 moștenitorii.Avem certificatul de moștenitori în comun.Dorim sa facem ieșirea din Indiviziune, sa ne luam fiecare partea lui ,ne-am înțeles fiecare ce luam. Va rog frumos sa îmi spuneți, la notar ce trebuie sa avem, ce acte, pe lângă CM.Cadastrul se mai cere? Pe tot actul sau pentru fiecare parcela ? Terenurile din titlul de proprietate sunt niște parcele diferite, delimitate separat, poziționate în diverse locuri, nu este un teren compact pe care am vrea sa îl divizam noi.
Sunt parcele total separate.Noi dorim doar sa le împărțim între noi, nu sa vindem .
Nu vad rostul de a se cere cadastru, nici total pe tot titlu de proprietate.,, nici pe fiecare parcela.
Va mulțumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Va mulțumesc frumos pentru răspunsul și amabilitatea dvs!
Numai bine va doresc, cu stima,
G.L.

gi-jane2, moderator