Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața, sunt șofer la o școală ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața, sunt șofer la o școală gimnazială și ...

Bună dimineața, sînt șofer la o școală gimnazială și am contract de muncă pe perioadă nedeterminată cu normă întreagă de 8 ore pe zi! Aș dori să știu dacă se poate reduce norma la 4 ore pe zi fără acordul meu? Mulțumesc anticipat!
Modificarea duratei timpului de munca nu este posibila fără acordul dvs.
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns domnule Consilier juridic Cornel Vasile!
Brădean Florin Ioan, utilizator