avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața, sînt șofer la o școală ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața, sînt șofer la o școală gimnazială și ...

Bună dimineața, sînt șofer la o școală gimnazială și aș dori să știu dacă este corectă formularea din fișa postului,,angajatul se obligă să îndeplinească și alte activități conform legii"dar acele alte activități nu sînt trecute explicit lăsînd loc la interpretări diferite din partea angajatorului privind acele îndatoriri? Mulțumesc anticipat!
Ultima modificare: Vineri, 26 August 2022
Brădean Florin Ioan, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:22, 26 August 2022
Este incorecta ca nu specifica clar care lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Atributii functionar public rogilg_c4 rogilg_c4 Buna, Am fost admis recent pe un post de functionar public la serviciul plati (anuntul de concurs specifica clar ca postul este la serviciul plati) si in ... (vezi toată discuția)
Fisa post ContSters66930 ContSters66930 As dori sa stiu cat de legala este urmatoarea formulare: \"Din dispozitia sefului nemijlocit sau a conducerii societatii, executa si alte sarcini, in ... (vezi toată discuția)
Masina de serviciu 11111965 11111965 angajat cu permis cat B de 1 luna are voie sa conduca masina de serviciu transportand colegii de la si la servici? (vezi toată discuția)