Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul in cadrul ...

Buna ziua,
Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul in cadrul organizarii de evenimente(nunti, botezuri,etc...), activitate economica desfasurata restaurante.
Va multumesc!
Poate va ajuta acest frament din Legea 52/2011
"art.13. Munca necalificată cu caracter ocazional se poate presta în următoarele domenii prevăzute în Clasificarea activităților din economia națională;
h. activități de alimentație (catering) pentru evenimente - diviziunea 5621."
Il puteti folosi ca și zilier.