avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul in cadrul ...

Buna ziua,
Va rog daca pot incadra ca zilier ospatarul in cadrul organizarii de evenimente(nunti, botezuri,etc...), activitate economica desfasurata restaurante.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:56, 26 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate va ajuta acest frament din Legea 52/2011
"art.13. Munca necalificată cu caracter ocazional se poate presta în următoarele domenii prevăzute în Clasificarea activităților din economia națională;
h. activități de alimentație (catering) pentru evenimente - diviziunea 5621."
Il puteti folosi ca și zilier.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru zilieri marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Pentru un restaurant care functioneaza doar pentru nunti si botezuri pot sa folosesc pentru ospatari registru zilieri, mentionez ca este doar ... (vezi toată discuția)
Valabilitatea registrului de evidenta a zilierilor Monica Popescu Monica Popescu Buna zius, Va rog sa-mi spuneti daca este din nou legal sa angajazi pe baza Registrului de evidenta a zilierilor . Stiu ca nu a mai fost valabil si trebuia ... (vezi toată discuția)
Angajare zilieri mariastan20 mariastan20 Buna ziua, Ma numesc Maria si am o intreprindere individuala cod CAEN 2562,fara angajati si asi dori sa stiu daca pot lua sa ma ajute( in unele cazuri) pe ... (vezi toată discuția)