Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru zilieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru zilieri

Buna ziua,
Pentru un restaurant care functioneaza doar pentru nunti si botezuri pot sa folosesc pentru ospatari registru zilieri, mentionez ca este doar in week-end, evenimente nunti si botezuri iar firma I.I. are ca activitate autorizata codul caen pentru catering.
Va multumesc !
Pentru activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente - diviziunea 5621 - se poate presta munca necalificată cu caracter ocazional de catre un zilier.
Va multumesc !