Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Urgent fisa post SEF ECHIPA, daca se poate in domeniul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Urgent fisa post SEF ECHIPA, daca se poate in domeniul constructiilor

Am nevoie urgent de o fisa post pentru SEF ECHIPA , daca se poate in domeiul constructiilor, daca nu orice domeni , ptr o adaptare ulterioara. Adersa de e mail e:
eveline_wst@yahoo.com.
Multumesc anticipat!
Descrierea postului:
INGINER CONSTRUCTOR
Cerinte:
FISA POSTULUI
POSTUL INGINER C-TII CIVILE SI IND
POZITIA ordonare alfabetica Cod COR 214201
COMPARTIMENTUL TEHNIC
SALARIAT:
CERINTE : studii superioare
STUDII
ALTE CERINTE SPECIFICE: specialitate de constructii , atentie, profesionalism, constiinciozitate
ESTE SUBORDONAT ; director tehnic, director general
SARCINI, RESPONSABILITATI:
- Raspunde de realizarea lucrarilor de constructii sau dupa caz de instalatii, montaj in cadrul santierelor
de lucru
- Asigura realizarea programelor operative de lucru
- Organizeaza fiecare loc de munca, repartizeaza lucrarile pe formatii de lucru sau pe echipe si pe
executanti, supravegheaza executia lucrarilor pe tot timpul programului de lucru
- Ia masuri pentru indeplinirea normelor si graficului de lucru
- Ia in primire materialele asigurate si le distribuie
- Asigura la punctul de lucru , fise tehnologice,proceduri , desene si alte documentatii
- Raspunde de incadrarea in normele de consum de materiale , combustibili si energie eliberand
bonurile de consum
- Asigura exploatarea , imtretinerea uneltelor si a utilajelor
- Raspunde de respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie , controland calitatea lucrarilor
- Raspunde de instruirea muncitorilor privind calitatea lucrarilor, conservarea calitatii materialelor in
timpul manipularii si depozitarii , folosirea completa a zilei de lucru
- Asigura dipozitivele de securitate a muncii , a echipamentelor de protectie , opreste lucrul in caz de
pericol, asigura primul ajutor in caz de accident si anunta organele superioare
Efectueaza periodic instructajul de protectia muncii personalului in subordine
Respecta Standardul ISO 9001, procedurile operationale si de sistem
Respecta procedurile tehnice de executie
Respecta Contractul Colectiv de Munca , Regulamentul de ordine interioara si prevederile Decretului
400/81 si Legea 90/1996
LIMITE DE COMPETENTA
Cele trasate de seful ierarhic in conformitate cu normele legale
RESPONSABILITATI
Raspunde de indeplinirea sarcinilor din prezenta fisa si cele din fisa anexa , pe linie de calitate
CONTACT: persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV-ul la adresa de e-mail personal@arcom.ro