Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate lucra pe o firma care a fost declarata ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate lucra pe o firma care a fost declarata inactiva?

Buna ziua,se poate lucra pe o firma care a fost declarata inactiva din data de 18.04.2012, urmand "dizolvare judiciara",cf.art.237 din L31/1990 fiind reactivata la reg.comertului in data de 13.04.2022 cu confirmare de la ANAF ca societate este activa.
Rezolutia de la Tribulalul If:" sentința civilă pronunțată fiind "dizolvare Judiciara definitivă, întrucât nu s-a declarat cale de atac împotriva acesteia."
Multumesc.
george-neagu, moderator