Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract fals Vodafone ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract fals Vodafone

Buna ziua!Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru a rezolva aceasta problema:Cu o luna in urma,am intrat intr-o reprezentanta Vodafone pentru a cere lamuriri pentru activarea roaming-ului---plecam intr-o tara non UE.Lucratorul mi-a intrat in cont, a lucrat ceva pe calculator si mi-a cerut sa-i trimit codul de pe telefon pe care tocmai il primisem.Apoi mi-a spus ca mi-a activat roaming-ul.Cand am ajuns acasa, am primit mesaj pe telefon ca ,de fapt, imi facuse un nou contract la telefon,defavorabil mie.,fara a avea acordul meu, semnatura mea sau datele mele din buletin (nu-mi ceruse buletinul).Ca sa-l poata face, a folosit date vechi de 17 ani, care, teoretic , nu ar mai fi trebuit sa fie in baza lor de date(adresa, serie si nr CI.-toate expirate).Am facut sesizare, am vorbit la telefon pentru anularea contractului, dar nu am rezolvat nimic.A venit in schimb factura tel.incarcata cu sume pe care nu le pot explica.Stiu ca este ilegal , gresit , fraudulos ce au facut.Cum ma sfatuiti sa procedez pentru a scapa de acest abonament?Va multumesc anticipat!
Buna seara,
Daca sunteți persoana fizica, adresati-va OPC-ului, iar daca sunteți persoana juridica, contactati un avocat.
Succes!
Multumesc!