Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract muncă biserică școală
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract muncă biserică școală

Bună seara, am o nelămurire în legătură cu contractul meu de muncă.
Sunt angajat cântăreț bisericesc la o parohie și de scurt timp sunt și profesor de Ed. Muzicală.
Nu pot să îmi iau orele în bază la școală, sunt forțat să le iau la plata cu ora deoarece sunt și cântăreț bisericesc.
Am sunat la Inspectoratul Scolar si mi s-a spus că totuși s-ar putea face ceva însă nu am primit nici un răspuns concret
Există posibilitatea să renunț la salariul de la biserica dar să fiu in continuare angajat al Bisericii pentru a nu pierde postul ?
Ca și cântăreț bisericesc am salariul de 700 de lei lunar de la protoierie, suntem prezenți doar Sâmbătă și Duminica la slujbe, deci programul nu se întrepătrunde cu cel de la școală
Mentionez că la școală am decizie de a Inspectoratul Scolar pe perioada determinată de un an .
Danyer, utilizator
Schimbați, prin declarație, funcția de baza la școală.