avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract muncă biserică școală
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract muncă biserică școală

Bună seara, am o nelămurire în legătură cu contractul meu de muncă.
Sunt angajat cântăreț bisericesc la o parohie și de scurt timp sunt și profesor de Ed. Muzicală.
Nu pot să îmi iau orele în bază la școală, sunt forțat să le iau la plata cu ora deoarece sunt și cântăreț bisericesc.
Am sunat la Inspectoratul Scolar si mi s-a spus că totuși s-ar putea face ceva însă nu am primit nici un răspuns concret
Există posibilitatea să renunț la salariul de la biserica dar să fiu in continuare angajat al Bisericii pentru a nu pierde postul ?
Ca și cântăreț bisericesc am salariul de 700 de lei lunar de la protoierie, suntem prezenți doar Sâmbătă și Duminica la slujbe, deci programul nu se întrepătrunde cu cel de la școală
Mentionez că la școală am decizie de a Inspectoratul Scolar pe perioada determinată de un an .
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Septembrie 2022
Danyer, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:05, 10 Septembrie 2022
Schimbați, prin declarație, funcția de baza la școală.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. am o întrebare referitoare la contractele de muncă. ... Danyer Danyer Bună seara. Am o întrebare referitoare la contractele de muncă. Sunt angajat cântăreț bisericesc la parohie cu normă întreagă. Sunt licențiat și ... (vezi toată discuția)
Impozit salariu Giuly03 Giuly03 Am salariu de la stat minim dar in cont imi intra 1813ron (vezi toată discuția)
Angajare cu contract de munca in cadrul bisericii ortodoxe ContSters141803 ContSters141803 Preotul de la mine din sat a vrut sa ma angajeze cu ctr de munca in cadrul parohiei in postul de paraclisier.(intretineea bisericii si a ... (vezi toată discuția)