Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... De la Impozit profit la venit.
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

De la Impozit profit la venit.

Bună, după cum se modifică legea din 2023 și SRL-urile fără angajați devin plătitoare de impozit pe profit, dacă fac angajare mai târziu trece înapoi la plătitoare de impozit pe venit sau rămâne mereu la cel de profit?
Marina Badan, utilizator
da dar doar daca indeplineste toate conditiile de la art 47 din Codul fiscal la 31.12.2023 - pe anul 2023 va fi cu impozit pe profit indiferent daca va angaja pe cineva in acel an.