Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, o persoana fizica care a primit decizie de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, o persoana fizica care a primit decizie de modificare ...

Buna ziua, o persoana fizica care a primit decizie de modificare a dosarului de pensie din invaliditate in pensie la limita de varsta, si totodata a mai primit inca o decizie de modificare a cuatumului pensiei ca urmare a unei Hotararii Civile, prin care i s-a marit pensia de la 774 lei la 1.084 lei. Doreste sa i se verifice de catre un expert contabil modalitatea de calcul a noii pensii, ca urmare a Hotararii Civile. Intrerbare: Raportul de Expertiza Contabila ExtraJudiciara poate fi folosit in Instanta ca proba cu inscrisuri, pe baza caruia avocatul poate sa conteste ultima decizie de modificare a pensiei, care este inca in termenul contestatie de 45 de zile? Multumesc!
Birou Expert Contabil Achitei D. Marius, Contabil
Daca tot va hotarati sa platiti dvs. o expertiza extrajudiciara contactati un expert tehnic judiciar nominalizat la tribunalul din judetul dvs. pentru a avea o sansa ca instanta sa ia in considerare o expertiza extrajudiciara.
De regula, instantele desemneaza experti contabili judiciari pentru efectuare expertize in cazul dosarelor aflate pe rol.