avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Ce acte imi sunt necesare pt eliberarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Ce acte imi sunt necesare pt eliberarea duplicatului ...

Buna ziua,

Ce acte imi sunt necesare pt eliberarea duplicatului certificatului de deces al fiului meu?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Elena Andreea , administrator 12:57, 14 Septembrie 2022
Duplicatul certificatului de deces se eliberează de serviciul stare civilă al primăriei care a înregistrat decesul, la cererea oricărui membru al familiei sau altei persoane indreptăţite.

Documente necesare:
- act de identitate solicitant
- timbru fiscal de 4 lei
- cerere tip: [ link extern ]
- dacă se ridică prin persoană împuternicită sau avocat - procură specială sau împuternicire avocaţială

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberarea duplicatelor certificatelor de stare civila - nastere, casatorie, deces Ares-3 Ares-3 • Certificatul de nastere se elibereaza numai titularului actului, sau persoanei mandatate pe baza unei procuri notariale speciale/ imputernicire ... (vezi toată discuția)
Pierdut certificat nastere si de casatorie rmarius rmarius BUNA ZIUA ! Am pierdut certificatul de nastere , si certificatul de casatorie . Ce pasi trebuiesc urmati pentru obtinerea duplicatelor? Va multumesc f. ... (vezi toată discuția)
Poprire pensie al3xn01 al3xn01 buna seara tatal meu i sa pus proprie de un executor pt o datorie la cineva. acea persoana am aflat acum recent a decedat acum 2 ani. si de atunci tot i se ... (vezi toată discuția)