Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi profesor titular cu definitivat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi profesor titular cu definitivat

Buna seara! As dori sa ma ajutati cu cateva raspunsuri, la urmatoarele intrebari:
- daca sunt incadrata ca asistent medical cu norma intreaga intr-un spital si sunt profesor titular , cu definitivat, cu studii superioare de lunga durata, la o scoala postliceala, pot beneficia de toate drepturile statutului de profesor titular(incadrare pe perioada nedeterminata si salarizare ca profesor instruire practica cu studii superioare de lunga durata, concediu de odihna)? Mentionez ca in acest moment sunt incadrata (platita) in regim de "plata cu ora" , ca maistru instructor, cu studii postliceale si fara a beneficia de plata pe perioada vacantelor si de concediul de odihna aferent, pe motiv ca am functia de baza la spital.
mmmamd, utilizator