Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara, Un teren aflat în proprietatea comuna a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara, Un teren aflat în proprietatea comuna a mai multor ...

Bună seara,
Un teren aflat în proprietatea comuna a mai multor persoane a fost exploatat de către una dintre persoane care a și încasat venituri din exploatare. Întrebarea mea este dacă ceilalți propietari au dreptul la cota parte din veniturile încasate.Precizez ca am aflat acest lucru de curând.
Mulțumesc
Daca terenul a fost exploatat de catre un singur coproprietar ,ceilallalti coproprietari au dreptul la cota parte din veniturile obtinute din exploatarea proprietatii