Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca am PUD aprobat cu calcan (vecinul are constructie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca am PUD aprobat cu calcan (vecinul are constructie la limita ...

Daca am PUD aprobat cu calcan (vecinul are constructie la limita terenului), mai am nevoie de acordul lui in forma autentica? Are si un mic geam la baie care da spre terenul meu. Multumesc
Acordul notarial al vecinului este obligatoriu pentru a obtine autorizatie de ctie. de la primarie. Va trebui sa vedeti ce face cu geamul de la baie, in conditiile in care e vorba de calcan, ca sa nu apara zidul in geam. Proiectul dvs. trebuie sa contina posibilitate de aerisire a baii (probabil o coloana comuna pana deasupra cotei maxime a ctiei. in calcan, posibil cu ventilator pentru aerisire fortata).
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca