avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Ne-am racordat la reteaua de gaz cu toate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Ne-am racordat la reteaua de gaz cu toate actele chltuielile ...

Buna ziua! Ne-am racordat la reteaua de gaz cu toate actele chltuielile suportate de noi din anul 2014, anul acesta in vara am mai racordat o anexa din curte, avem 2 centrale functionale si cu 2 aragazuri, acum s-a racordat vecina de langa noi care s-a bransat din cutia nostra lor punandu-le doar un ceas fara regulator care functioneaza de la noi, vreau sa stiu daca trebuia sa ceara acordul nostru, inginerul care le-a facut proiectul a zis ca peste 5 ani toate intra in patrimoniul firmei si nu mai este nevoie de acordul nostru. Fiica vecinilor lucreaza la firma care le-a efectuat lucrarea de bransare. Acum ce este suspect ca dupa ce s-au racordat a vrut sa-mi de-a o suma de bani chipurile pentru bransarea de la noi, suma de bani pe care nu am acceptat-o. Si din cauza gestului vreu sa stiu daca au procesdat corect. De ce nu vi din inainte si vi dupa. Va multumesc pentru timpul acordat.

Alte discuții în legătură

Abuz ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)
Abuz ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)
Abuz - racordare la reteaua de gaze fara acordul proprietarului ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)