Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent ...

Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent că am luat pentru nevoi medicale cu toate că nu am avut nevoie și acum IFN-ul îmi cere acte doveditoare. Ce pot face in acest sens ? Mulțumesc
Buna ziua! Mulțumesc frumos pentru răspuns. Va rog sa îmi spuneți care ar fi consecințele eventuale ?
Buna ziua,

In cel mai rau caz pot cere exigibilitate anticipata pentru creditul respectiv (va solicita sa achitati tot creditul inainte de termen):

1. Daca se achita cum am spus si mai sus nu este nici o problema,
2. Daca nu se achita, se vor percepe dobanzi penalizatoare, iar dupa o perioada se va incepe procedura de executare, istoricul dumneavoastra de creditare o sa aiba de suferit, precum si finantele dumneavoastra.

O zi buna!

Alexandru2293 a scris:

Buna ziua! Mulțumesc frumos pentru răspuns. Va rog sa îmi spuneți care ar fi consecințele eventuale ?