Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Refinantare credit nou
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Refinantare credit nou

Buna ziua, mi-am achiziționat o mașină second hand in rate, finanțatorul este un IFN cu o dobândă uriașă mai exact 56% pe an.
Suma plătită anticipat are dobândă 0% si as vrea sa stiu daca pot sa refinantez acest credit la o bancă cu o dobândă mult mai mică.
Va multumesc anticipat.
Buna seara
De refinantare nu cred ca poate fi vorba dar puteti incerca.
Puteti lua un nou credit de la banca, la o dobândă mai avantajoasă, si sa achitați integral acel credit...
Vedeti care este comisionul de achitare anticipată.
De ce credeti ca nu poate fi vb de refinantare ?
Daca putea accesa un credit de la banca nu cred ca apela la acel IFN cu dobanda...
Pana la urma...conditiile pentru a refinanta un credit sunt cam aceleasi cu cele pentru unul nou...
Sa mearga intr.o banca, sau mai multe, si sa aleaga oferta cea mai buna...
Va multumesc pentru răspunsuri.