avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Refinantare credit nou
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Refinantare credit nou

Buna ziua, mi-am achiziționat o mașină second hand in rate, finanțatorul este un IFN cu o dobândă uriașă mai exact 56% pe an.
Suma plătită anticipat are dobândă 0% si as vrea sa stiu daca pot sa refinantez acest credit la o bancă cu o dobândă mult mai mică.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: MadalinMcd , utilizator 01:04, 17 Iulie 2019
Buna seara
De refinantare nu cred ca poate fi vorba dar puteti incerca.
Puteti lua un nou credit de la banca, la o dobândă mai avantajoasă, si sa achitați integral acel credit...
Vedeti care este comisionul de achitare anticipată.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De ce credeti ca nu poate fi vb de refinantare ?
Daca putea accesa un credit de la banca nu cred ca apela la acel IFN cu dobanda...
Pana la urma...conditiile pentru a refinanta un credit sunt cam aceleasi cu cele pentru unul nou...
Sa mearga intr.o banca, sau mai multe, si sa aleaga oferta cea mai buna...
Va multumesc pentru răspunsuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract credit ghcar ghcar Buna ziua, Se mai poate micsora povara unui contract de credit (considerand prevederile OUG50/2010) in care: 1) comisionul de rambursare in avans este ... (vezi toată discuția)
Modificare dobanda credit ipotecar in faza de analiza dosar maxia maxia Buna ziua, Am o mare problema: -in data de 19.04.2010 am depus la o banca o [b]cerere de refinantare [/b]a unui credit ipotecar contractat la BCR acum 5 ... (vezi toată discuția)
Restructurare credit ... avantaje si dezavantaje valy_ungur valy_ungur Buna ziua, Am un credit si banca mi-a propus o restructurare. Este bine sa fac restructurare? Ce avantaje si dezavantaje am? Multumesc anticipat pentru ... (vezi toată discuția)