Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Al doilea loc de parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Al doilea loc de parcare

Buna ziua,
Daca un apartament cu o parcare a fost cumparat cu TVA de 5% iar dupa un timp se mai vand alte locuri de parcare se mai poate cumpara o parcare cu TVA de 5% , 19% sau exista riscul sa nu se poata cumpara inca un loc de parcare? Daca exista acest risc, parcarea poate sa o cumpere altcineva din familie avand acelasi nume (de exemplu un copil bineinteles major)?
Multumesc
SymoCry, utilizator
Raspunsul este conditionat de dispozitiile consiliului local
Exista localitati care au impus obligativitatea detinerii unui singur loc de parcare de catre un solicitant indifferent decate vehicule detine acesta
Este vorba de un centru nou rezidential unde dezvoltatorul a scos la vanzare locuri extra de parcare.
.
SymoCry, utilizator