Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Litigii angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Litigii angajator

Buna ziua,

In situatia unor Litigii cu fostul angajator, ce document, in afara, de extrasul de cont pot solicita de la banca ca sa rezulte veniturile încasate ca salarii.

In instanța nu se doreste a se depune extrasul de cont deoarece se văd toate rulajele.

Mulțumesc
Cine nu doreste depunerea lor?
Avocata!

Motivul pentru care nu doreste extrasul de cont este ca in el se văd toate rulajele pe perioada a 12 luni, sunt peste 50 de pagini iar din acest motiv spune ca instanța nu sta sa verifice atâtea pagini și ca ar fi bine sa obțin de la banca alt document din care sa rezulte salariile virate de angajator pentru a se face verificarea 1:1 cu situația fluturașilor.

Din acest motiv întreb ce alt document as putea solicita băncii pentru ca aceștia, au comunicat ca ma pot ajuta doar cu un extras.

Mulțumesc,

Cornel Vasile a scris:

Cine nu doreste depunerea lor?