avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz! Doresc sa bag preaviz, dar nu stiu potrivit ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz! Doresc sa bag preaviz, dar nu stiu potrivit cărui articol sau litera ...

Preaviz!


Doresc sa bag preaviz,Dar nu stiu potrivit cărui articol,Sau litera pot aplica din codul muncii??? Va multumesc frumos pentru atentia acordată.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 22:05, 27 Septembrie 2022
Demisia - art.81 C.mun.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta art 81 si art 55b codul muncii tudordan83 tudordan83 Buna ziua, Doresc sa stiu care este diferenta dintre articolele 81 si 55 b din Codul Muncii. De ce doresc sa stiu acest lucru? Mai exact o sa va expun doua ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, vineri am avut o discutie cu angajatorul prin care ... Caramela80 Caramela80 Buna ziua, Vineri am avut o discutie cu angajatorul prin care il notificam ca vreau sa imi depun demisia din motive medicale incepand din ziua urmatoare si sa ... (vezi toată discuția)
Soția a început de două săptămâni că îngrijitoare la ... benkea91 benkea91 Soția a început de două săptămâni că îngrijitoare la o grădiniță privată program de 10 ore( in contract 8 ore și 1 oră pauză) azi s-a hotărât ... (vezi toată discuția)