Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, vă rog frumos aș avea nevoie de ajutor. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, vă rog frumos aș avea nevoie de ajutor. Un prieten ...

Bună ziua, vă rog frumos ași avea nevoie de ajutor. Un prieten deține un teren și o cabană pe care a contruit-o el, teren cumpărat cu acte de mână în urmă cu 16 ani neîntrerupți, este la zi cu plata impozitului și este înscris in registrul agricol tot de 16 ani. Ar putea să noteze posesia în cartea funciară?Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc frumos pentru răspuns, ce înseamnă documentația cafastrala, nu știu dacă terenul are cadastru, și dacă nu are ce trebuie facut?