avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am o intrebatre: Daca inchiriez un imobil de locuit ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am o intrebatre: Daca inchiriez un imobil de locuit ,proprietatea ...

Am o intrebatre:
Daca inchiriez un imobil de locuit ,proprietatea unei societăți românești, către o persoana fizica de nationalitate ucraineana ,care plătește chiria în baza contractului de închiriere și a facturii eliberate, cu cash , în contul societății direct la banca, am vreo obligație sau vreun risc?

Alte discuții în legătură

Factura Iael Iael As vrea sa intreb daca emiterea facturii (in activitatea de prestari servicii ) catre beneficiar -persoana fizica si semnarea acesteia de catre client ... (vezi toată discuția)
Plata chiriei de catre firma MocanuAdrian MocanuAdrian Buna ziua, Am renegociat recent contractul de munca cu intreprinderea la care lucrez, in urma caruia, datorita faptului ca am venit din alt oras, mi s-a ... (vezi toată discuția)
Inchiriere sediu - firma nou infiintata xeonet xeonet Buna seara, Apelez la experienta dvs in legatura cu urmatorul caz: Vreau sa-mi infiintez o firma si pentru a putea avea un sediu social declarat, am gasit ... (vezi toată discuția)